بازار کالاهای ایرانی برای صادرات به هند اعلام شد

رییس شواری مشترک بازرگانان ایران و هند ضمن تشریح وضعیت تجاری دو کشور، بازار کالاهای ایرانی صادراتی به هند را اعلام کرد.

در نامه‌ 4 نماینده مجلس به لاریجانی درخواست شداسامی 170 نماینده‌ دریافت کننده پول از رحیمی اعلام شود

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از نامه نمایندگان به لاریجانی برای اعلام اسامی 170 نماینده‌ای خبر داد که از رحیمی پول گرفته‌اند.

با حضور دکتر طیبیگردهمایی رؤسای جهاد دانشگاهی آغاز شد

گردهمایی سالانه رؤسای جهاد دانشگاهی با حضور دکتر حمید طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی و معاونان و رؤسای واحدها، سازمان‌ها، پژوهشگاه‌های جهاد دانشگاهی و مسؤولان ارشد استان مرکزی در اراک آغاز به کار کرد.

15 شرط برای ثبت‌نام در انتخابات شورایاری‌ها

ثبت نام انتخابات شورایاری‌ها حالا بعد از سال‌ها فراز و فرود از روز پنجشنبه گذشته کلید خورد، انتخاباتی که ماه‌هاست به یکی از چالش‌های شورای شهر بدل شده است، چراکه برگزاری این انتخابات بین دو راهی برگزاری و عدم انجام آن مانده بود.

حسن کیا:پیروزی در بلژیک نشانگر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت حقوقی کشور است

یک وکیل دادگستری گفت: موفقیت در پرونده بلژیک و موارد مشابه که موجب استیفای حقوق ملی و سربلندی و غرور مردم بزرگ ایران می‌شود، یادآور لزوم تقویت و استفاده بیشتر از ظرفیت حقوقی کشور در جهت حفظ منافع ملی‌مان است.

کشیده شدن درگیری‌ها به اطراف کوبانی/کردهای سوریه آماده بازگشت به کوبانی هستند

به دنبال آزادسازی شهر کوبانی (عین العرب) سوریه توسط نیروهای کرد و پیشمرگ‌ها، ساکنان این شهر آماده بازگشت به کوبانی هستند اما در همین حال مسئولان شهر کوبانی نسبت به بازگشت ساکنان هشدار داده و اعلام کردند که درحال حاضر امکانات لازم شامل غذا، دارو، برق و آب در این شهر وجود ندارد. همچنین درگیری‌هایی میان کردها و اعضای داعش در اطراف شهر کوبانی همچنان ادامه دارد.

گفت‌وگو با محمد چرم‌شیرزیر فشار اتاق بغلی!

نمی‌توان محمد چرم‌شیر را از نمایشنامه‌نویسی و تئاتر ایران حذف کرد، هم به لحاظ حجم نوشته‌ها و شاگردانی که از طریق کلاس‌های دانشگاهی و کارگاه‌های آزاد تعلیم داده است و هم به خاطر ارتباط گسترده‌ای که با نسل جدید و قدیم تئاتر ایران دارد و همراهی‌ها و همکاری‌هایی که در طول سال‌ها با گروه‌های تئاتری داشته و دارد.

گفت‌و‌گوی ایسنا با هافبک اسبق آبی‌پوشان + فیلمطمع دین‌محمدی برای لژیونر شدن / می‌گفتند با پیراهن استقلال می‌توانی یخچال بخری!

به پسرک برخورده بود، بند پوتین‌هایش را محکم کرد و بازهم لباس سربازی‌اش را پوشید. هر روز به کوهی که نزدیک خانه‌شان بود می‌رفت و زیر نور آفتاب آن‌قدر از این تپه به آن تپه می‌دوید تا خون از دماغش جاری شود...

جای ما در خیابان نیست

به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته می‌شوند که این امر آنها را در بیشتر اوقات از رفتن به مدرسه و تجربه دوران کودکی بی‎بهره می‌سازد و سلامت روحی و جسمی آنها را تهدید می‌کند.

گام محققان ایران در تولید انسولین خوراکی

محققان پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران برای ساخت انسولین خوراکی اقدام به بررسی آزمایشگاهی نانو سامانه دارویی کردند که سبب افزایش نفوذپذیری انسولین از دیواره روده و کاهش تخریب در برابر آنزیم‌ها می‌شود.

وزیر علوم: بودجه دانشگاه‌های بزرگ تنها 10 درصد افزایش یافته است/ بودجه آموزش عالی کم است

وزیر علوم با بیان اینکه هم‌اکنون چهار میلیون و 600 هزار دانشجو و 2600 واحد آموزشی در کشور وجود دارد، گفت: این ظرفیت موجود به امکانات علمی و رفاهی زیادی نیاز دارد که بخش عمده‌ای از این امکانات از سوی خیرین فراهم می‌شود.

گردشگر سرباز نیست!

جشن‌ها و مراسم‌های بسیاری هستند تا تورها به بهانه این جشن‌ها مردم را به گردشگری و آشنایی با آئین‌های باستانی دعوت کنند، "سَده" یکی از این جشن‌هاست، اما به نظر می‌رسد افزایش هزینه‌های سفر نه تنها انگیزه‌ای برای گردشگران و سفر کردن نگذاشته، بلکه تورگردانان را هم از برگزاری چنین تورهای پشیمان کرده است.

در گفت‌وگو با ایسنا عنوان شدانتقاد مدیر عامل کشتیرانی از افزایش تعرفه‌های بنادر

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ضمن انتقاد از اینکه سازمان بنادر و دریانوردی هرساله تعرفه‌های خود را حدود 10 درصد افزایش می‌دهد، گفت: درحالیکه درآمدهای سازمان بنادر ارزی است به دلیل تفکر ریالی، تعرفه‌ها را افزایش می‌دهند.

هفت واقعیت اعجاب‌آور از "اصلاح‌طلبی" ملک عبدالله

اکثر ستایش‌هایی که پس از مرگ ملک عبدالله، پادشاه عربستان مطرح شد سراسر برچسب‌های سیاسی دارد. دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس، پادشاه 90 ساله عربستان را "عامل تقویت فهم متقابل بین عقاید" توصیف کرد و همزمان کریستین لاگارد، رییس صندوق بین‌المللی پول وی را "حامی مهمی در حقوق زنان" نامید. به نظر می‌رسد تقریبا تمامی سیاستمداران در این امر توافق دارند: "ملک عبدالله اصلاح طلبی حرفه‌ای بود و کشورش را به سوی آینده رهبری کرد." اما آیا واقعا چنین است؟

یک فعال دانشجویی: لحن نامه رهبری به جوانان، دلسوزانه و صمیمی است

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نباید نامه‌ی مقام معظم رهبری را با مسائل سیاسی داخلی مقایسه کرد.

شهادت در دمای منفی 20 درجه

شب دیداراست،آری دیدار!! چه اسم زیبایی، دیدار با آنکه دوستش دارم و بزرگش می‌شمارم. دیدار با آنکه به خاطر او هرکار توانستم کردم و می‌کنم. شب عملیات شب نتیجه گرفتن است.

حد و حدود حجاب چیست؟

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: آرایش در مقابل نامحرم نوعی "تبرج" محسوب شده و از نظر شرع جایز نیست.

‌موانع توسعه صنعت در فارس

صنعت و توسعه صنایع همواره به‌عنوان یکی از راهکارهای رونق اقتصادی استان فارس از سوی صاحب‌نظران و مسئولان مطرح شده است، اما در بیان موانع موجود بر سر راه صنعتی شدن، اختلاف‌نظرها همچنان زیاد است.